طراحی سایت اختصاصی

سایت اختصاصی در یک نگاه

وب سایتی که از طراحی تا برنامه نویسی از ابتدا برنامه ریزی و پیاده سازی میشود .

وب سایت اختصاصی چیست و چرا باید یک وب سایت اختصاصی داشته باشیم ؟

به صورت کلی وب سایت ها بر دو نوع عمومی یا اختصاصی تقسیمم بندی میشوند . اما به راستی منظور از طراحی وب سایت اختصاصی یا عمومی چیست ؟

در جواب باید گفت که با توجه به پیشرفت دنیای اینترنت و فراگیر شدن آن تعدا وب سایت ها روز به روز افزایش یافته است از این رو برخی از شرکت های برنامه نویسی و افراد که در این زمینه فعالیت کرده و می کنند متوجه یک سری نیاز های مشترک مشتریان شده اند برای مثال :

در یک وب سایت فروشگاهی باید بتوان محصول درج نمود برای محصول گالری تصاویر ایجاد کرد و محصول را به سبد خرید اضافه کرد فاکتور صادر کرد و . . .

بدیهی می باشد که این روند در همه وب سایت های فروشگاهی اجتناب نا پذیر می باشد .

بنابراین برخی از شرکت های برنامه نویسی دست به طراحی و ساخت سیستم هایی زدند که بتوان اینگونه وب سایت ها را مدیریت کرد . که به سیستم های مدیریت محتوا و فروشگاه ساز معروف شدند .

این سیتسم های مدیریت محتوا به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفت و دیگر نیاز به باز نویسی دوباره تمام امکانات وب سایت نمی باشد بلکه اگر کسی احساس کند که این سیستم ها از امکاناتی پشتیبانی نمیکند به شرکت مربوطه و یا شخصی که توانایی انجام کار را دارد در خواست می دهد و شخص یا شرکت شروع به نوشتن یک پلاگین یا به عبارت دیگر یک افزونه برای این سیستم ها می نماید .

بدین صورت روند طراحی وب سایت ها بسیار ساده و سریع شد . که به این نوع از وب سایت ها وب سایت های عمومی گفته می شود و شما معمولا آن ها را به نام های ورد پرس ، اپن کارت ، پرستاشاپ ، جوملا ، مجنتو در میان افراد میشنوید .

اما وب سایت های اختصای ، وب سایت اختصاصی چیست و چرا با وجود سیستم های مدیریت محتوای اماده و فروشگاه ساز ها که اکثر امکانات را دارند باید یک وب سایت اختصاصی طراحی کنیم ؟

خب درست است که وب سایت اماده یا عمومی بسیار عالی هستند اما این امر در همه جا صدق نمی کند . باید در نظر داشت که این سیستم ها برای نیاز عمومی طراحی شده اند بنابراین این امر می تواند در وب سایت هایی که قرار است بزرگ شوند درد سر ساز شود .

برای مثال یک وب سایتی که هزاران کاربر اینترنتی دارد .

اول اینکه چون این سیستم ها در دسترس عموم قرار دارد و به اصطلاح برنامه نویسی منبع باز است شناسایی اسیب های آن توسط افراد بسیار سریع اتفاق می افتد و فراگیر میشود که خود مشکلی بسیار بزرگ است و ممکنست اسیبی جبران ناپذیر برای یک وب سایت بزرگ باشد .

دوم اینکه وقتی یک وب سایت بزرگ میشود و تعداد کاربران آن افزایش می یابد سرعت این سیستم ها برای پاسخگویی به تمام کاربران بسیار پایین می اید و خواهید دید که در مدت زمان به ارامی کاربران نا راضی خوهند بود .

سوم اینکه به دلیل ساختار برنامه نویسی که هر کدام از این سیستم ها دارند برنامه نویس را در توسعه محدود به یک چهارچوب خاص می کنند و این امر چندان جالب نیست .

بدین منظور توصیه میشود که وب سایت هایی که قرار هستند بزرگ شوند و اینده درخشانی برای آنها پیش بینی می شوند و یا قرار است کار خاصی را انجام دهند به صورت اختصاصی نوشته شوند تا تمام نیاز های وب سایت به صورت دقیق و خواسته شده و بهینه نوشته شود . در غیر این صورت نوشتن وب سایت های اختصاصی با وجود سیستم های قدرتمندی همچون ورد پرس ، جوملا ، اپن کارت ، پرستاشاپ و . . . چندان کار جالبی نیست .

 

کجا و چگونه می توانم یک وب سایت اختصاصی داشته باشم ؟

طراحی سایت تی مک می تواند مشاوره لازم را قبل از پیاده سازی وب سایت به شما ارایه دهد و وب سایت شمارا طراحی و پیاده سازی کند .

راه های ارتباطی :

ایمیل : pmfosn@gmail.com

شماره تماس : 09011294476

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *