طراحی سایت و سئو

رسانه های اجتماعی یک روش عالی برای اندازه گیری آنچه مردم واقعی در مورد یک وب سایت خاص فکر می کنند. موتورهای جستجو قادر به انتخاب این موضوع هستند و از این اطلاعات برای تعیین نحوه رتبه بندی وب سایت استفاده می کنند. زیر تاثیر رسانه های اجتماعی در SEO را نشان می دهد.

لینک های اجتماعی می تواند یا ممکن است رتبه جستجوی شما را افزایش دهد
خوب، سیگنال های اجتماعی مربوط به مجوز پروفایل است، اما آیا Google پیوندهای منتشر شده در حساب های اجتماعی را به عنوان لینک های معتبری در نظر می گیرد؟ هنگامی که یک پست وبلاگ در ویروس ترویج می شود، آیا این لینک های جدید باعث افزایش رتبه بندی پست ها می شود؟

 

بسیاری از بازاریابان بر این باورند که پیوندهایی به وبسایت شما از طریق حسابهای رسانه اجتماعی تاثیر زیادی بر رتبه بندی شما دارند.

رتبه های حرفه ای رسانه های اجتماعی در موتورهای جستجو
در حالی که اشتراک اجتماعی ممکن است یا ممکن است در موقعیت وب سایت در لیست های جستجو تاثیر نمی گذارد، پروفایل های اجتماعی شما قطعا بر محتوای نتایج جستجوی خود تاثیر می گذارد. در واقع، پروفایل های رسانه های اجتماعی اغلب در میان نتایج برتر در لیست های جستجو برای نام های تجاری هستند. هنگامی که من “عمومی الکتریک” را در گوگل جستجو کردم، پروفایل Instagram و Pinterest شرکت به ترتیب به عنوان لیست 5 و 6 به نظر می رسید و توییتر نتیجه 8 بود.

 

کانال های اجتماعی می توانند شخصی تر از صفحات وب احساس کنند، و این یک روش عالی برای شناخت شخصیت شرکت از خفاش است. وقتی من یک شرکت را تحقیق می کنم، نمی دانم در مورد من معمولا به طور مستقیم به صفحه توییتر یا فیس بوک خود مراجعه می کنم. بنابراین اگر یک حساب کاربری اجتماعی در بالای نتایج جستجو نشان داده شود، من به احتمال زیاد روی آن کلیک می کنم چون می خواهم بر روی وب سایت خود کلیک کنم.

 

شکی نیست که پروفایلهای اجتماعی شما به Google و به ویژه افرادی که به دنبال شما هستند، اهمیت دارند. چند کانال فعال اجتماعی می تواند تجربه کسب نام تجاری خود را آنلاین را سرگرم کننده، جذاب و شخصی تر کند. همچنین، در حالی که برخی ممکن است در Google+ یک کانال اجتماعی غیر ضروری را در نظر بگیرند، بازاریابان نباید از این واقعیت که نمایه Google+ شرکت یکی از اولین مواردی است که یک جستجوگر مشاهده می کند (و به طور بالقوه روی آن کلیک کنید) تخفیف ندهد. به این ترتیب، پرداخت می شود تا مشخصات با اطلاعات به روز و محتوای جذاب داشته باشد.

کانال های رسانه های اجتماعی موتورهای جستجو هستند، بیش از حد
امروزه، مردم نه تنها به Google و Bing میروند تا چیزهای بیشتری را ببینند؛ آنها همچنین از کانال های رسانه های اجتماعی برای پیدا کردن آنچه که دنبال می کنند استفاده می کنند

 

این کار به دو صورت انجام می شود: اول اینکه اگر شما در توییتر فعال هستید، ممکن است افراد بعد از جستجوی توییت های مرتبط با بازاریابی محتوا با موتور جستجوی توییتر، برنامه جدید توزیع محتوا شرکت خود را کشف کنند. به همین ترتیب، علامت های تجاری که به محتوای بصری زیبا می اندیشند می توانند با استفاده از هشتگ ها و دسته بندی صحیح آنها در محتوای Pinterest و Instagram قابل مشاهده باشند.

 

علاوه بر این، همانطور که در شماره 1 اشاره شد، اگر کسی بخواهد شرکت شما را چک کند، احتمالا توییتر و فیس بوک را باز کرده و یک جستجوی سریع برای دیدن اینکه چه نوع حضور شما در هر کانال وجود دارد. یوتیوب و، البته، Google+ نیز موتورهای جستجو هستند.

حالا نه همیشه
فقط به این دلیل که گوگل می گوید که سیگنال های اجتماعی در حال حاضر بر رتبه بندی جستجو تاثیر نمی گذارد، به این معنا نیست که هرگز نخواهد بود. رسانه های اجتماعی هیچ نشانه ای از تبدیل شدن به بخش مهمی از نام تجاری یا حضور آنلاین شخص در هر زمان به زودی نشان نمی دهد. علاوه بر این، با توجه به اینکه استراتژی های پیوند ایجاد شده مانند وبلاگ نویسی مهمان تبدیل به یک روش کمتر قابل اعتماد برای نشان دادن کیفیت یک صفحه وب شده است، منطقی است که موتورهای جستجو شروع به جستجوی سیگنال های دیگری از قدرت و ارزش می کنند.

بیینگ را فراموش نکن
گوگل ممکن است به عقب ردیابی و موضع خود را بر روی سیگنال های اجتماعی تغییر، اما من هیچ مدرکی را که بینگ به سالیوان برای مصاحبه خود را در موتور جستجوی سازمان دیده بان در حال حاضر معتبر نیست.

 

الگوریتم جستجوی گوگل نادیده گرفتن سیگنال های اجتماعی نباید به عنوان یک دعوت برای بازاریابان برای رد تاثیر اجتماعی بر جستجوگرها باشد. در عوض، بازاریابان باید مفهوم جستجو و جستجوگرها را گسترش دهند تا راه های بی شماری که افراد در وب پیدا می کنند را در نظر بگیرند. آنها همچنین باید در مورد اثرات مثبت که ترافیک را از اجتماع افزایش می دهد به طور بالقوه در رتبه بندی جستجو و همچنین توجه به پروفایل های اجتماعی در نتایج جستجو صفحه اول فکر می کنم فکر می کنم.

 

در نهایت وب همه چیز در مورد ایجاد روابط، پرورش مخاطبان، ابراز هویت و به اشتراک گذاشتن ایده ها است – این ذاتا اجتماعی است، و هیچ دلیلی وجود ندارد که بهترین شیوه های SEO بر علیه دانه برود، به ویژه از آنجایی که قوانینی که در جستجوگرفتن SEO ها هستند، وب یک مکان لذت بخش و مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *